Czy jesteś prawdziwym geekiem?

W testach IQ zdobywasz więcej niż 150 punktów? Myślisz, że inteligencją przewyższasz Dodę Elektrodę a członkowie Mensy mogą ci czyścić buty? Może tak jest, ale cóż twój wynik znaczy w prawdziwym życiu. Prawdziwi giganci branży IT nie mierzą swojego IQ - oni zakładają biznesy i zostają miliarderami w wieku 25 lat. Prawie każdy z nich za młodu nazywany był geekiem. Czy także ty możesz się tak określić? Przystąp do naszego testu - odpowiedz na 25 pytań i przekonaj się, czy kontynuować swoje hobby, czy może poszukać nowej pracy.

Według polskiej Wikipedii Geek to "człowiek, który dąży do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w jakiejś dziedzinie w stopniu daleko wykraczającym poza zwykłe hobby. Pochodzi z amerykańskiego slangu młodzieżowego, gdzie jest obraźliwym określeniem mola książkowego i kujona, lecz często też bywa określeniem pozytywnym dla osoby o szczególnie ukierunkowanych zainteresowaniach i wysokiej inteligencji. W Polsce przyjęło się to drugie znaczenie, gdyż jest ono używane prawie wyłącznie przez samych geeków na określenie osób ze swojego środowiska."

Nam słowo "geek" kojarzy się wyłącznie pozytywnie. Wszak tak nazywano Billa Gatesa, Steve'a Jobsa i innych gigantów naszej branży. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy też zasługujesz na to miano - weź udział w naszym quizie. Pora oddzielić chłopców od mężczyzn, kobiety od dziewcząt i prawdziwych geeków od zwykłych hobbystów! Odpowiedz na 25 krótkich pytań a przekonasz się, czy możesz śmiało nazywać się komputerowym świrem.

Oczywiście, quiz ma charakter wyłącznie rozrywkowy - większość pytań skonstruowano tak, by odpowiedzi nie można było po prostu "wygooglać". Staraliśmy się, aby pytania i odpowiedzi były zabawne - czy nam się udało, musicie ocenić sami.

Zapraszamy do zabawy: "Czy jesteś prawdziwym geekiem?"

***

quiz przygotowany w oparciu o "Test Your Geek IQ" serwisu Infoworld.com


Zobacz również