Czy konsola Nintendo Switch dostanie aplikację YouTube? To możliwe jeszcze w listopadzie

Możliwości multimedialne hybrydowej konsoli Nintendo wkrótce ulegną znacznej poprawie. Dzięki takiemu posunięciu jeszcze więcej użytkowników nie będących zapalonymi graczami może pomyśleć o zakupie japońskiego Switcha.

Nintendo Switch

Być może trudno w to uwierzyć, ale do tej pory ciesząca się ogromną popularnością konsola Nintendo Switch nie doczekała się aplikacji YouTube. Wszystko to może zmienić się jeszcze w tym miesiącu, na co wskazuje obecność kafelka z logo serwisu w oficjalnym sklepie japońskiego producenta. Wnikliwi internauci zauważyli również potencjalną datę premiery - 8 listopada.

Co ciekawe, podobny krok rozważa również Netflix, czyli jeden z najpopularniejszych serwisów VoD na świecie. Dodanie obu aplikacji do katalogu Nintendo Switch byłoby strzałem w dziesiątkę i szansą na kolejne miliony zadowolonych klientów. W przypadku amerykańskiego giganta streamingu wideo dokładnej daty premiery jeszcze nie potwierdzono.

Zarówno dla Nintendo, jak i Google integracja YouTube ze środowiskiem Switcha może przynieść same korzyści. Hybrydowa konsola ma szansę dołączyć do prestiżowego grona większych urządzeń dla graczy (PS4, Xbox One). Według danych z końca października, w ręce użytkowników trafiło już 22 mln egzemplarzy Nintendo Switch.