Czy możemy liczyć na S.T.A.L.K.E.R'a w wersji MMO?

Teraz jest już prawie pewne, że producent S.T.A.L.K.E.R'a, firma GSC Game World, chce zająć się produkcją tytułów typu MMO. Czy możemy liczyć na wydanie słynnego shootera w wersji online?

Przedstawiciele GSC, na pytanie czy rozważają produkcję S.T.A.L.K.E.R'a w wersji MMO, odpowiadają, że rzeczywiście myślą o wypuszczeniu na rynek "gry w tym stylu". Nie jest jednak jeszcze pewne czy będzie to S.T.A.L.K.E.R czy może nowa produkcja. Żadne kluczowe decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Czy możemy liczyć na S.T.A.L.K.E.R'a w wersji MMO?

GSC Game World jest znany przede wszystkim z prac nad takimi tytułami jak S.T.A.L.K.E.R. (Shadow of Chernobyl oraz Clear Sky) oraz serią Kozacy. Tak więc produkcja nowego MMO może dotyczyć zarówno pierwszego, jak i drugiego z wymienionych tytułów.

Zobacz również:

  • Stalker 2 – premiera, rozgrywka, platformy. Wszystko co wiemy na temat gry [21.07.2021]
  • New World - Czy warto zagrać w MMO od Amazonu? My już wiemy [Opinia]

Ostatnio o producencie zrobiło się głośno przy okazji przyznania mu praw do produkcji tytułów na Xboxa 360. Wtedy też władze firmy zapowiedziały wydanie S.T.A.L.K.E.R.'a na konsolę Microsoftu. Wygląda na to, że GSC Game World zaczyna się powoli liczyć na światowym rynku gier komputerowych.