Czy targi E3 również padną ofiarą koronawirusa?

Kolejna wielka impreza jest zagrożona.

Koronawirus spowodował już wystarczająco wiele problemów. Cały świat zmaga się z problemami gospodarczymi i społecznymi, a największe firmy technologiczne liczą straty w milionach dolarów. Co chwilę słyszymy o problemach z utrzymaniem łańcucha dostaw, a większość imprez technologicznych zostało odwołanych.

Czy targi E3 również padną ofiarą koronawirusa?

Źródło: pcworld.com

Najnowsze informacje z Kalifornii donoszą, że władze Los Angeles wprowadziły stan wyjątkowy w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem. Oznacza to, że targi E3 odbywające się w tym mieście mogą być zagrożone.

Organizator targów E3 - ESA wydał specjalne oświadczenie tuż po tym, jak ogłoszono stan wyjątkowy. Wcześniej w tym tygodniu informowano, że prace przygotowawcze do eventu już trwają. Teraz organizatorzy nie odwołują się już do przygotowań, a bezpieczeństwa uczestników i wystawców.

W oficjalnym oświadczeniu napisano, że "zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczestników, wystawców, partnerów i pracowników jest naszym najwyższym priorytetem."

Obecnie ESA nadal przygotowuje się do organizacji targów, które mają odbyć się w dniach od 9 do 11 czerwca tego roku. Jednocześnie poinformowano, że organizator codziennie monitoruje i ocenia sytuację oraz w razie potrzeby na bieżąco wprowadzał będzie działania mające na celu zabezpieczenie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

"Nasz zespół E3 i partnerzy nadal monitorują koronawirusa za pośrednictwem Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Aktywnie oceniamy najnowsze informacje i będziemy nadal rozwijać działania mające na celu dalsze zmniejszanie ryzyka dla zdrowia na wystawie."

W chwili obecnej w rejonie Los Angeles stwierdzono kilka przypadków koronawirusa. Władze wolą dmuchać na zimne i przygotowują się na najgorsze. W chwili obecnej z targów E3 z powodu koronawirusa nie wycofał się jeszcze żaden dostawca. Jedynie Sony z rezygnowało z uczestnictwa na rzecz własnej konferencji, która odbędzie się w podobnym terminie.

Źródło: techspot.com