Czy to czas na reinstalację systemu Windows 10?

Firma Microsoft wydała oświadczenia dotyczące najbardziej katastrofalnych błędów najnowszej aktualizacji 20H2. Jakie podaje sposoby rozwiązania najgorszych problemów?

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o październikowej aktualizacji Windows 10. Początkowo wydawało się, że była wręcz bezbłędna, jednak już następnego dnia zaczęły spływać reporty użytkowników. Okazało się, że aktualizacja powodowała krytyczne błędy, co w następstwie prowadziło do poważnych uszkodzeń!

Po przeanalizowaniu opinii otrzymanych od pierwszych użytkowników firma Microsoft zidentyfikowała dwa główne problemy w systemie Windows 10 w wersji 2004. Okazuje się, że przede wszystkim konsumenci skarżyli się na błąd zwany Blue Screen (BSOD) o kodzie:

DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION (e6) Podjęto próbę nielegalnej operacji DMA przez weryfikowany sterownik

Firma Microsoft potwierdziła, że jest świadoma także innego błędu, w wyniku którego Windows 10 losowo prosi o wylogowanie i wymusza ponowne uruchomienie systemu z powodu problemu z przystawką MMC lub usługą lokalnego uwierzytelniania zabezpieczeń. Firma Microsoft ustaliła, że awaria występuje głównie, gdy użytkownicy próbują uzyskać dostęp do ustawień logowania.

Windows update

Niestety, jedynym sposobem rozwiązania obu problemów jest ręczne odinstalowanie ostatniej aktualizacji i przywrócenie poprzedniej wersji systemu Windows. Ponadto warto wyłączyć automatyczne pobieranie najnowszych aktualizacji i poczekać aż firma Microsoft naprawi wszystkie problemy.