Czy to koniec Huawei? USA z kolejnymi sankcjami!

Rząd Stanów Zjednoczonych przegłosował kolejną uchwałę, która jeszcze mocniej uderza w chińskiego producenta.

Konflikt pomiędzy chińskim producentem a rządem Stanów Zjednoczonych wydaje się nie mieć końca. Firma Huawei od dłuższego już czasu musi radzi sobie z ograniczeniem współpracy z podmiotami zarejestrowanymi w USA. Decyzja Donalda Trumpa bardzo negatywnie wpłynęła na pozycję Huawei na światowym rynku, czego efektem są ciągle spadki w rankingach sprzedaży poza Chinami. Producent został zmuszony m.in. do produkcji własnych podzespołów oraz zaprojektowanie własnego ekosystemu, którego centralnym elementem jest system operacyjny HarmonyOS.

Wygląda jednak na to, że mimo tych i tak ostrych sankcji, rząd USA jeszcze bardziej ograniczył możliwości chińskiej firmy. W tym tygodniu, niemal jednogłośnie (stosunkiem głosów 420-4) przyjęta została nowa dyrektywa, która kompletnie uniemożliwia producentowi kontakty handlowe z amerykańskimi firmami. Niedawno okazało się, że pomimo ograniczeń Huawei i tak było w stanie dokonać transakcji na kwotę ponad 60 milionów amerykańskich dolarów.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 6.12.2021]
  • Huawei znalazło sposób na obejście obostrzeń rządu USA?

Senatorzy Kongresu podkreślali, że Huawei, podobnie jak inna chińska firma ZTE, wciąż stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Nowe rozporządzenie sprawi, że Federal Communications Commission (FCC) nie będzie mogło już oceniać poszczególnych przypadków i udzielać warunkowych licencji, jak to miało miejsce dotychczas.

Czy ta decyzja będzie oznaczać, że pozycja Huawei na światowym rynku spadnie jeszcze bardziej? Najbliższe miesiące z pewnością przyniosą odpowiedź. Warto także odnotować, że niedługo do grona chińskich producentów objętych sankcjami może dołączyć Honor, który do niedawna był częścią Huawei.

Zobacz także: Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [29.10.2021]