Czy ubieralne komputery mają sens tylko w science-fiction?

Ubieralne komputery to różnego rodzaju systemy, które, zgodnie z nazwą, można ubierać na siebie tak jak każdą inną część garderoby. Technologia ta zmierza do tego, by komputery były "bliższe użytkownikom". Brzmi interesująco, ale czy ma to jakiś praktyczny sens?

AiRScouter

W książkach i filmach science fiction komputery ubieralne są często spotykanym pomysłem. Ich bohaterowie noszą na sobie mniej lub bardziej zintegrowane z nimi lub z ich ubiorem elementy elektroniczne, a w celu zajrzenia do wirtualnego świata nie używają monitorów, a raczej specjalnych okularów lub projektorów.

W rzeczywistości nie zastanawiamy się jeszcze jednak, w który komputer się dziś ubierzemy. Czy sytuacja ta ulegnie zmianie i już niedługo nasze ubrania będą zawierały coraz więcej elektroniki, a może to nasze komputery, smartfony i cała reszta stanie się bardziej ubieralna?

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie z całą pewnością, więc najlepiej obejrzyjcie naszą galerię "Krótka historia ubieralnych komputerów" i sami wyróbcie sobie opinię na ten temat.