Czy w Hogwarts Legacy będzie kooperacja i multiplayer?

Zastanawiasz się, czy w Hogwarts Legacy będzie możliwość rozgrywki kooperacyjnej i multiplayer? Odpowiadamy.

Hogwarts Legacy (fot. Warner Bros)

Hogwarts Legacy to tytuł, w którym idealnie sprawdziłby się system rozgrywki kooperacyjnej. Wcielimy się tutaj w młodego czarodzieja, który trafia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Szybko odkrywamy, że nasz bohater dysponuje siłą, która pozwala mu kontrolować starożytną Moc. Dzięki niej będzie mógł sprzeciwić się spiskowi, który zostaw związany pomiędzy czarnoksiężnikami i goblinami. Zanim jednak staniemy do walki o przyszłość świata, będziemy musieli nauczyć się podstaw władania magią. W tym celu musimy uczęszczać na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską.

Co jednak z kooperacją i multiplayerem? Świetnie byłoby chodzić wspólnie na zajęcia, uczyć się nowych rzeczy wzajemnie od siebie i razem poznawać sekrety Hogwartu. Niestety Hogwarts Legacy jest w pełni produkcją dla jednego gracza i nie oferuje rozgrywki multiplayer ani kooperacji. Ze wszystkimi zagrożeniami będziemy musieli poradzić sobie w pojedynkę.

Zobacz również:

  • Hogwarts Legacy - poradnik do gry. O tych rzeczach musisz wiedzieć
  • Saints Row - coop i multiplayer. Jak zagrać?
  • Najlepsze gry dla dwojga na PC, PlayStation, Xbox i Switch. Nie tylko na walentynki

Czy to źle? Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Na pewno osoby, które lubią w grach interakcje z innymi osobami, ucieszyłyby się na taką możliwość w przypadku Hogwarts Legacy. Wciąż jednak potrzebujemy gier, które pozwolą nam w pełni zanurzyć się w świat opowiadanej historii i przeżywać opowieść w pojedynkę.

Hogwarts Legacy zadebiutuje już 10 lutego na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PS5. Każdy, kto kupi grę w edycji Deluxe w przedsprzedaży, będzie mógł rozpocząć rozgrywkę już 7 lutego. Premiera gry na konsole Xbox One i PS4 zaplanowana jest na 5 maja.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: