Czym jest Exchange Online

Czy chodzi o organizacje konferencji, lub wysłanie ważnej propozycji naszemu klientowi, poczta e-mail jest rdzeniem komunikacji biznesowej. W czasach w których organizacja i utrzymanie stałej sieciowej komunikacji jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania firmy, Microsoft wychodzi nam na przeciw z rozwiązaniem.

Czym jest Exchange Online?

Microsoft Exchange Online zapewnia nam dostęp do poczty email, kalendarza oraz kontaktów do komputerów, telefonów oraz przeglądarek, w formie hostowanego serwisu. Exchange Online oferuje również fizyczną oraz cyfrową ochronę dla naszych informacji, wszystko to na wysokim poziomie. Za 5$ miesięcznie (cena liczona od użytkownika), Microsoft udostępnia nam hostowanie naszej poczty na ich serwerach, chronionych przez wbudowany antywirus oraz antyspam, i wspierany telefoniczną obsługą techniczną dostępną 24/7.

Pojemność skrzynki pocztowej w Exchange Online zależna jest od wybranego planu płatności (500MB,25GB która jest standardowym rozmiarem, oraz bez limitu), posiada też pewne ograniczenia odnośnie tego ile wiadomości na minute możemy otrzymać oraz ilu nadawców dziennie może do nas wysłać wiadomość (w przeciwieństwie do Exchange Server 2010 w którym wszystko to możemy skonfigurować).

Bezpieczeństwo i niezawodność

Exchange Online zapewnia zaawansowane metody zabezpieczania danych, aby zapewnić nam jak największą niezawodność.

Bezpieczeństwo przed wirusami oraz spamem zapewni nam program Forefront Online Protection for Exchange, który przetwarza dziennie ok. 150 milionów wiadomości. Jest również aktualizowany aby wyszukiwać i neutralizować nowe zagrożenia, gdy te tylko się pojawią (dla porównania, Exchange Server 2010 pozwala nam wybrać własny pakiet Antywirusowy/Antyspamowy).

Dodatkowe bezpieczeństwo twoich danych zapewniają rozlokowane po całym świecie serwery, które tworzą kopie zapasowe naszych danych w razie ich utraty lub uszkodzenia.

Kontroluj sytuację

Używając Exchange Online, nasza poczta hostowana jest na serwerach Microsoft, posiadamy jednak pełną kontrolę nad naszymi danymi.

Łatwy w użyciu interfejs sieciowy pozwala nam na nadzorowanie naszego środowiska z praktycznie dowolnego miejsca.

Protokoły bezpieczeństwa pozwalają nam również na stworzenie listy dozwolonych urządzeń, oraz na zdalne kasowanie danych na zaginionych telefonach.

Łatwy w utrzymaniu

Automatyczne aktualizacje pozwolą Ci zaoszczędzić czas na utrzymywaniu i obsługiwaniu twojego systemu pocztowego.

25GB skrzynki pocztowe pozwalają użytkownikom na dostęp do najważniejszych informacji w jednym miejscu.

Stały i bezpieczny dostęp do twoich informacji z ulubionych przeglądarek(Internet Explorer, Firefox, Safari i Chrome), oraz urządzeń(Windows Phone, iPhone, Blackberry, i Android).

Wypróbuj Exchange Online już dziś

Exchange Online może zostać zakupiony w formie indywidualnego produktu, lub jako część pakietu Microsoft Office 365.

Aby zarejestrować darmowe konto beta, i wypróbować korzyści płynące z Exchange Online, odwiedź stronę - link.