Czym jest Sideshow?

Zdaniem Microsoftu, Sideshow to idealne rozwiązanie dwóch problemów, z którymi boryka się większość użytkowników Windows. Po pierwsze Sideshow ma ułatwić nawigowanie po zasobach komputera, m.in. zapewniając szybki dostęp do najczęściej używanych programów. Po drugie ma być lekarstwem na uciążliwy brak miejsca na pulpicie Windows.

Czym jest Sideshow?

Zdaniem Microsoftu, Sideshow to idealne rozwiązanie dwóch problemów, z którymi boryka się większość użytkowników Windows. Po pierwsze Sideshow ma ułatwić nawigowanie po zasobach komputera, m.in. zapewniając szybki dostęp do najczęściej używanych programów i dostarczając użytkownikowi "(...) dużej

Czym jest Sideshow?
ilości informacji, bez niepotrzebnego odrywania go od pracy". Po drugie ma być lekarstwem na uciążliwy brak miejsca na pulpicie Windows, na którym po pewnym czasie aż roi się od ikonek i skrótów.

Sideshow to pasek nawigacyjny zlokalizowany na pulpicie Windows, zachowujący się podobnie jak okno zwykłego programu (można go zamykać, przemieszczać itp.). Zawartość paska użytkownik może zmieniać, dopasowując go do własnych potrzeb.

Sideshow może m.in. przypominać o ważnych datach (spotkania, urodziny itp.), dostarczać informacje o pogodzie, czy pokazywać, który z naszych znajomych jest w danej chwili dostępny poprzez komunikator internetowy. Co więcej, Sideshow informuje o nadchodzących wiadomościach email i pozwala je przeczytać bez uruchamiania programu pocztowego. Pasek można również wykorzystać do śledzenia zmian zachodzących na witrynach WWW, np. gdy bierzesz udział w internetowej aukcji.

Nie wiadomo na razie kiedy Sideshow trafi do rąk użytkowników. Prawdopodobnie będzie on jednym z elementów systemu Longhorn, następcy Windows XP. Dodatkowe informacje na temat Sideshow można znaleźć w dokumencie PDF (ok. 300 KB), udostępnionym przez Microsoft:ftp://ftp.research.microsoft.com/pub/tr/tr-2001-83.pdf .