Czym nakarmić PSP, czyli przewodnik po grach dla maleństwa Sony!

Kupując PSP warto zaopatrzyć się w jakiś interesujący tytuł, który pozwoli na spędzenie wielu godzin przy tej konsolce. Jak to z konsolami bywa, dominującymi gatunkami są gry wyścigowe, zręcznościowe i sportowe. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Prezentujemy kilka najciekawszych pozycji, a także wspomnimy na co warto czekać.

Dynamiczne i efektowne wyścigi to mocna strona konsol. Mniej jest tutaj tytułów symulacyjnych, ale przecież głównie chodzi o to, aby się dobrze bawić. Niestety na chwilę obecną brakuje porządnej bijatyki (może "Tekken", albo "SoulCalibur" by się jakiś przydał) i gry RPG ("Final Fantasy" mile widziany) z prawdziwego zdarzenia. No cóż, nie można mieć wszystkiego...

Lewy zakręt, prawy zakręt

Ridge Racer PSP

Ridge Racer PSP

Przy wprowadzaniu na rynek PSP, flagowym tytułem był Ridge Racer (podobnie zresztą jak przy starcie PS1 i PS2). I trzeba przyznać, że Sony wie co robi. Super szybkie i efektowne wyścigi potrafią przykuć na wiele godzin do ekraniku konsolki. Twórcy położyli duży nacisk na umiejętne prowadzenie samochodów w poślizgu, a ładunki podtlenku azotu wciskają w wirtualny fotel. Gra ma bardzo ładną oprawę graficzną pokazującą możliwości PSP, a oprawa dźwiękowa jest dynamiczna i zachęca do szybszej i bardziej agresywnej jazdy.

Natomiast miłośnicy większego realizmu powinni zwrócić uwagę na dwie inne pozycje - "Colin McRae Rally 2005" i "TOCA Race Driver 2". Tych gier chyba nie musimy za bardzo przedstawiać. Colin zabierze was na rajdowe trasy takimi autami, jak: Subaru, Peugeot, czy Mitsubishi. Natomiast TRD 2 to jedne z lepszych i bardziej dopracowanych gier traktujących o wyścigach torowych w klasie FIA GT, czy samochodów turystycznych.

Kiedy nabierzecie ochoty na dreszczyk emocji towarzyszący nielegalnym wyścigom samochodowych, do wyboru będziecie mieli m.in. "Need for Speed: Underground Rivals" lub "Midnight Club 3: DUB Edition". W obu grach każde auto można modyfikować silnikowo i wizualnie tak, aby spełniło Wasze oczekiwania. A później wystarczy już tylko ruszyć z piskiem i pokazać kto rządzi w mieście!

Ridge Racer PSP

Ridge Racer PSP

Jak wiadomo jazda zgodna z przepisami to skończona nuda, a samo zamykanie szafy wielu ekstremalnych doznań nam nie zapewni. Każdy, kto ma ochotę na ostrzejszą jazdę, czy marzy o wprowadzeniu totalnego chaosu na wielkomiejskich drogach, powinien zaopatrzyć się w "Burnout: Legends". Istotą tej gry jest jak najagresywniejsza i niszczycielska jazda, gdzie za każdy spowodowany wypadek, zniszczenie pojazdu konkurenta, czy złamanie przepisu gracz jest nagradzany. "Burnout" jest obecnie jedną z najlepszych gier wyścigowych na PSP - zdecydowanie obowiązkowa pozycja.


Zobacz również