Czym zaskoczy nas Apple?

Jeszcze dziś ma odbyć się konferencja prasowa firmy Apple, na której najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane najnowsze urządzenie multimedialne tej firmy. Obserwatorzy i media nie są zgodni co do tego, czy będzie to np. nowy iPod z funkcją odwtarzania wideo, czy jakaś innowacyjna technologia. Pewne jest tylko to, że branża muzyczna wyczekuje tego z niecierpliwością.

W minionym tygodniu amerykańską prasę obiegła wiadomość o planowanej na dziś konferencji, na której Apple miałoby zaprezentować... No właśnie - co? Dolinę Krzemową obiegła fala spekulacji na ten temat. Czy zostanie zaprezentowany, wspomniany wcześniej, przenośny odtwarzacz iPod, wyposażony w funkcję odtwarzania plików wideo? A może będzie to telefon komórkowy, opracowany we współpracy z Motorolą, zdolny do odtwarzania muzyki z muzycznego sklepu online, iTunes?

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że specjaliści od marketingu w Apple umiejętnie budują atmosferę napięcia i oczekiwania. Ma to swoje wymierne przełożenie ekonomiczne - od czasu poinformowania o planowanej na dziś konferencji wartość akcji koncernu wzrosła o 5 %.


Zobacz również