Czyste powietrze w Polsce: Philips AC3858 zaprezentowany w Warszawie

Podczas spotkania prasowego, które miało miejsce 23 października na Warszawskim Mokotowie, Philips zaprezentował nowy model oczyszczacza powietrza. Redakcja PCWorld uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Prezentacja produktowa, nowości w ofercie Philipsa była okazją do omówienia danych opracowanych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Doktor Wojciech Feleszko zaprezentował rezultaty badań, wskazujących na wzmożone występowanie objawów zdrowotnych u dzieci narażonych na wysokie stężenie pyłów zawieszonych. Problemy związane z infekcjami drug oddechowych występują o 8 do 13 procent częściej u dzieci, które mieszkają w miejscowościach o wysokim stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu. Badanie kliniczne przeprowadzono ba próbie 1475 dzieci, zamieszkałych w miejscowościach całej polski, w których znajdują się czujniki GIOŚ i Airy. Wśród odnotowanych problemów odnotowano zarówno dolegliwości tymczasowe (katar, kichanie, trudności z myśleniem), jak również długofalowe, takie jak alergie.

Czyste powietrze w Polsce: Philips AC3858 zaprezentowany w Warszawie

Philips AC3858 ma stanowić jeden ze sposobów na ochronę całej rodziny przed skutkami złej jakości powietrza w dużych miastach. Wyróżnikiem urządzenia jest usprawniony, trzy-elementowy system filtracji, usuwający nawet 99,9% cząsteczek o wielkości 0,003 μm (800 razy mniejszych niż smog). Producent zwracał również uwagę na usprawniony system obiegu powietrza 3D ze spiralnym wlotem, pozwalającym na zapewnienie czystego powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 20 m2 w czasie krótszym niż 6 minut.

Czyste powietrze w Polsce: Philips AC3858 zaprezentowany w Warszawie

Zastosowany w oczyszczaczu skaner Dual San, automatycznie skanuje powietrze na obecność zanieczyszczeń i gazów. Próby są powtarzana nawet 1000 razy na sekundę. Jakość powietrza może być przez cały czas obserwowana na kolorowym wskaźniku LED oraz wyświetlaczu numerycznym. Ponadto urządzenie może być obsługiwane z dedykowaną aplikacją Philips Clean Home +.

Czyste powietrze w Polsce: Philips AC3858 zaprezentowany w Warszawie

Cena oczyszczacza została określona na poziomie 2589 zł. Zestaw filtrów kosztuje około 340 zł. Zależnie od sposobu ich użytkowania, mogą one zachować sprawność nawet przez okres 3 lat.