Czyste powietrze w domu z urządzeniami Electrolux

Na wdychanie zanieczyszczeń jesteśmy narażeni również w zamkniętych pomieszczeniach. Przedstawiamy oczyszczacze powietrza Pure A9 oraz Well A7 zapewniające czyste powietrze w domu nawet wtedy, kiedy jest ono także naszym biurem.

Czyste powietrze w domu z urządzeniami Electrolux

Smog i zanieczyszczenia unoszą się nie tylko na zewnątrz, ale również w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy w stanie ich całkowicie wyeliminować, nawet przy zachowaniu maksymalnej sterylności. Alergeny dostają się do mieszkań przez najszczelniejsze okna i narażają nas na problemy zdrowotne związane m.in. z chorobami płuc i serca. Aby skutecznie chronić się przed kurzem, a także szkodliwymi dla zdrowia pyłami PM2.5 i PM10, firma Electrolux stworzyła nowoczesne oczyszczacze powietrza Pure A9 oraz Well A7.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza do użytku domowego może nie tylko oczyszczać, ale i jonizować czy nawilżać powietrze. Urządzenie w głównej mierze składa się z wentylatorów i filtrów, które zasysają i oddzielają zanieczyszczenia od czystego powietrza. Nowoczesne oczyszczacze mierzą jego jakość, dzięki wbudowanym czujnikom, a nawet posiadają łączność Wi-Fi i mogą być sterowane mobilnie. Najczęściej wykorzystywane są trzy rodzaje filtrów: filtr wstępny, filtr węglowy oraz filtr drobnych cząstek w typie HEPA, który usuwa największą ilość zanieczyszczeń. Oczyszczacze najlepiej radzą sobie w miejscach o swobodnym przepływie powietrza, czyli pojedynczych pokojach, biurach, kawalerkach i innych pomieszczeniach typu open space.

Czyste powietrze w domu z urządzeniami Electrolux

Dlaczego warto oczyszczać powietrze w domu?

Większa część naszego życia odbywa się w domu - to tutaj śpimy, jemy, a w trakcie pandemii także pracujemy. Powietrze w dużych i małych miastach jest coraz bardziej zanieczyszczone i w sezonie grzewczym dostaje się także do naszych powierzchni mieszkaniowych. Alergeny, kurz, drobnoustroje i smog wpływają negatywnie na nasze zdrowie, a w niektórych przypadkach przyczyniają się nawet do śmierci. Dzięki oczyszczaniu powietrza możemy ustrzec się przed chorobami, oddychać bardziej komfortowo, mieć lepsze samopoczucie i poprawić mikroklimat w naszym mieszkaniu. Czyste powietrza ma dobroczynny wpływ także na osoby starsze, schorowane oraz dzieci, które są najbardziej narażone na negatywne skutki zanieczyszczeń.

Czyste powietrze a praca zdalna

Praca zdalna dała pracodawcom możliwość ochrony pracowników i spowolniła rozwój pandemii. Jednak warto pamiętać, że my sami również musimy o siebie zadbać. Oddychając świeżym powietrzem, poprawiamy naszą koncentrację, co może przełożyć się na większą wydajność i podniesienie komfortu pracy. Niestety chorując i jednocześnie pracując nie dajemy sobie czasu na odpoczynek i nadwyrężamy się kosztem naszego zdrowia. Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz sprzyjające środowisko pozwolą nam uniknąć tego typu sytuacji, a odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza wyeliminuje z powietrza drobne cząsteczki zanieczyszczeń (m.in. PM2.5 i PM10), bakterie, alergeny czy wirusy. Poniżej prezentujemy dwa popularne modele oczyszczaczy Electrolux, które idealnie sprawdzą się w domowych warunkach, szczególnie podczas pracy zdalnej.

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9

Czyste powietrze w domu z urządzeniami Electrolux

Oczyszczacz powietrza Pure A9 reaguje na zanieczyszczenia mierząc poziom jakości powietrza w pomieszczeniach oraz na zewnątrz i automatycznie dostosowując parametry pracy do warunków otoczenia. Urządzenie zostało wyposażone w system wielostopniowej filtracji, w procesie której pochłania zanieczyszczenia, kurz, pyłki PM 2.5 i PM10 oraz nieprzyjemne zapachy. Każdy z filtrów ma również inteligentny wskaźnik śledzący jego zużycie. Cyrkulacja powietrza jest do 3 razy szybsza niż w poprzednich generacjach urządzeń, dzięki systemowi AirSurround wywołującemu silny, ale płynny ruch spiralny powietrza w pomieszczeniu. Pure A9 jest zalecany do pomieszczeń nieprzekraczających powierzchni 129 m2, a jego hałas maksymalnie wynosi 49 dB.

Urządzenie cechuje również wyjątkowy, nowoczesny design oraz użyte w produkcji materiały takie jak metal, drewno czy tkanina.

Użytkownicy Pure A9 mogą również korzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej, która dostarcza najważniejszych informacji. Między innymi możemy zarządzać pracą oczyszczacza, sprawdzać jakość powietrza i kontrolować inne urządzenia Electrolux.

Produkt otrzymał rekomendację Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP oraz certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF).

 • Model: PA91-604GY
 • Kolor: szary
 • Rekomendowana powierzchnia [m2]: 129
 • Wloty powietrza: wlot powietrza 360⁰
 • Przewód [m]: 2
 • Napięcie [V]: 220-240
 • Zakres poboru mocy [W]: 4-41

Cena: 2 099 zł

Przenośny oczyszczacz powietrza Well A7

Czyste powietrze w domu z urządzeniami Electrolux

Well A7 to elegancki przenośny oczyszczacz powietrza korzystający z pięciostopniowego systemu oczyszczania, dedykowanej aplikacji oraz akcesoriów, które umożliwiają dopasowanie wyglądu urządzenia do wystroju wnętrz. Sprzęt można postawić na dwóch nogach w wybranym miejscu lub powiesić na ścianie. Posiada on czujnik światła, który reguluje ustawienia oczyszczacza zależnie od natężenia światła w pomieszczeniu i uruchamia tryb nocny. Jego poziom hałasu nie przekracza 23 dB, dzięki czemu nada się także do sypialni czy pokoju dziecięcego. Oczyszczacz usuwa nawet 99,97% cząstek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Produkt jest przyjazny dla alergików i posiada rekomendacje Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF), a także został wyróżniony przez PCWorld.pl znakiem polecanego produktu.

 • Model: WA71-305GY
 • Kolor: jasnoszary
 • Rekomendowana powierzchnia [m2]: 59
 • Przewód [m]: 2
 • Napięcie [V]: 220-240
 • Waga netto [kg]: 7
 • Wysokość [mm]: 579

Cena: 1 599 zł

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home