Czytnik Kindle Oasis – najlepszy i najlżejszy czytnik ebooków w historii

Amazon wprowadził Kindle Oasis – ósmą generację Kindle – stworzoną od podstaw dla potrzeb czytelników. Urządzenie w nowej wersji zapewnia wielomiesięczną żywotność baterii (!) Kindle Oasis można zamówić w przedsprzedaży za 289,99 euro (wersja Wifi) lub też 349.99 euro (Wifi oraz 3G). Wysyłka rozpocznie się w przyszłym tygodniu.


Nowy czytnik ebooków - Kindle Oasis - nie przypomina żadnego czytnika Kindle. Dzięki niesłychanie płaskiemu wyświetlaczowi i ergonomicznemu uchwytowi Kindle Oasisważy tylko 136 gramów (4,6 uncji) a w najcieńszym miejscu ma jedynie 3,4 mm – to średnio ok. 30% mniej przy wadze o ponad 20% mniejszej niż w wypadku jakiegokolwiek innego czytnika ebooków Kindle. Wszystko dzięki lekkiej polimerowej ramie pokrytej metalem. Dzięki temu urządzenie jest lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i sztywne jak metal, a co za tym idzie, wystarczająco odporne, by zabrać je ze sobą wszędzie tam, gdzie użytkownik ma ochotę oddać się ulubionej lekturze.

Czytnik Kindle Oasis - zaprojektowany z myślą o wygodnym i długim czytaniu

Czytnik ebooków - Kindle Oasis - został zaprojektowany z myślą o długotrwałym czytaniu – dzięki całkowicie zmienionemu kształtowi, środek ciężkości Kindle Oasis zostaje przeniesiony na dłoń czytającego. W efekcie nowy czytnik Kindle spoczywa w dłoni niczym grzbiet książki i utrzymuje się w równowadze, gdy użytkownik korzysta z niego, używając do tego jednej ręki. Przewracanie stron nie wymaga żadnego wysiłku i następuje albo poprzez dotknięcie wyświetlacza albo naciśnięcie fizycznego przycisku. Oasis umożliwia wygodne czytanie w dowolnej ręce – wbudowany akcelerometr wykrywa, czy korzystamy z prawej czy lewej dłoni i automatycznie ustawia odpowiednio strony a także przyciski służące ich przewracaniu.

Podwójna bateria zapewnia żywotność czytnika ebooków na kilka miesięcy

Czytnik Kindle Oasis wprowadza nowy, podwójny system baterii – gdy tylko podłączona zostanie obudowa do czytnika ebooków, zintegrowana w pokrywie bateria zaczyna go automatycznie ładować. Akumulator w obudowie wykorzystuje optymalizującą zasilanie i energię architekturę komórkową, która ma jednocześnie niesłychanie małą i lekką formę, a także zapewnia miesiące żywotności. Technologia ta pozwala na jednoczesne ładowanie urządzenia i obudowy, gdy są ze sobą połączone. Dodatkowo nowy tryb uśpienia minimalizuje zużycie energii, gdy czytnik Kindle jest nieaktywny.

Wyświetlacz Paperwhite następnej generacji

Czytnik ebooków Kindle Oasis został wyposażony w biały jak papier wyświetlacz następnej generacji Paperwhite o rozdzielczości 300 ppi, dzięki któremu tekst jest ostry i wyraźny. Zaprojektowane na nowo oświetlenie zawiera 60% więcej diod led, dzięki czemu jest to najjaśniejszy wyświetlacz w historii czytnika Kindle. Zmniejsza to zjawisko dyfrakcji, a jednocześnie zwiększa regularność i zakres jasności wyświetlacza, co z kolei umożliwia wygodne czytanie w każdym oświetleniu.

Nowy wyświetlacz Oasis Paperwhite to pierwszy wyświetlacz w czytniku Kindle zaprojektowany przy wykorzystaniu przełomowej, 200-mikronowej tylnej płyty wyświetlacza. Ma ona grubość folii aluminiowej, a jednocześnie jest na tyle wytrzymała, że możesz wrzucić urządzenie do torby i wziąć je ze sobą w podróż. Dodatkowo sam wyświetlacz pokryty jest wzmocnionym chemicznie szkłem.

Od dziś, w ofercie Amazon do wyboru są cztery różne czytniki ebooków Kindle:

  • Czytnik Kindle najbardziej przystępny cenowo czytnik ebooków z ekranem dotykowym i wszystkimi najnowszymi udogodnieniami, które kochają klienci, w tym Whispersync, Smart Lookup i Goodreads za jedyne 79,99.
  • Czytnik Kindle Paperwhite najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się Kindle z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i regulowanym oświetleniem za jedyne 119,99
  • Czytnik Kindle Voyage z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i dużym kontraście, regulowanym oświetleniem i unowocześnionymi przyciskami do przewracania stron PagePress, za jedyne $199,99
  • Czytnik Kindle Oasis – najcieńszy i najlżejszy czytnik ebooków Kindle o całkowicie nowym ergonomicznym designie, przyciskach do przewracania stron i skórzaną obudową do ładowania zapewniającą wielomiesięczną żywotność baterii dzięki unikatowemu systemowi ładowania podwójnych baterii, za 289,99€ (Wifi) or  349.99€ (Wifi et 3G)