D-DAY - premiera wstrzymana

Premiera strategii D-Day została przesunięta na bliżej nieokreślony termin- w ostatniej fazie testów polskiej wersji gry wykryto bowiem błędy polegające "na braku kompatybilności z niektórymi platformami systemowymi"

Wyjaśniając przyczyny opóźnienia (premierę gry zapowiadano na 20 paździrenika 2004 r.) Adam Tutaj - kierownik działu marketingu Techlandu powiedział:

"Problem polega na braku kompatybilności polskiej wersji językowej z niektórymi platformami systemowymi. Lokalizacje Techlandu zawsze cechowały się najwyższą jakością, dlatego i tym razem sprawą priorytetową jest dla nas oddanie w ręce graczy gry pozbawionej jakichkolwiek błędów."

Przypomnę tylko, że D-Day to strategia czasu rzeczywistego poświęcona największej inwazji w historii II Wojny Światowej. Chcąc jak najwierniej oddać realizm operacji Overlord, przed rozpoczęciem produkcji gry, jej twórcy odbyli liczne konsultacje z weteranami największej operacji desantowej II Wojny Światowej. Niektóre z opowieści weteranów zostały włączone do gry w postaci krótkich filmów.

W grze precyzyjnie odwzorowano ukształtowanie terenów na polach bitew, rozlokowanie niemieckich jednostek broniących wybrzeża, rodzaj uzbrojenia, jakim dysponowały poszczególne jednostki a nawet taktyki stosowane zarówno przez żołnierzy alianckich jak i niemieckich. Gra oddaje do dyspozycji gracza ponad 60 typów jednostek o specyficznych cechach, przeznaczonych do konkretnych zadań.

Gracz wcielający się w grze w rolę dowódców alianckich żołnierzy musi przy jak najmniejszych stratach własnych osiągnąć wyznaczone cele. Dzięki dynamicznemu rozwojowi kampanii i zaawansowanej inteligencji komputerowego przeciwnika każda, nawet najmniejsza pomyłka podczas planowania strategii ataku może spowodować porażkę w kolejnych misjach. Dodatkowym elementem uatrakcyjniającym rozgrywkę są dowódcy jednostek, których doświadczenie wspomaga żołnierzy w walce a skuteczne ich wykorzystanie z pewnością pomoże odnieść zwycięstwo.

Przepraszając za opóźnienie, przedstawiciele firmy Techland zapewnili, że już wkrótce poinformują o nowej dacie premiery gry.


Zobacz również