'D-day' - inwazja rozpoczęta!

Do sklepów na terenie całej Polski trafiła wreszcie długo oczekiwana strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II wojny światowej pt. "D-day".

'D-Day' to strategia czasu rzeczywistego, poświęcona największej inwazji w historii II Wojny Światowej. Chcąc jak najwierniej oddać realizm operacji Overlord, przed rozpoczęciem produkcji gry, jej twórcy odbyli liczne konsultacje z weteranami. Niektóre z opowieści weteranów zostały włączone do gry w postaci krótkich filmów.

W grze precyzyjnie odwzorowano ukształtowanie terenów na polach bitew, rozlokowanie niemieckich jednostek broniących wybrzeża, rodzaj uzbrojenia, jakim dysponowały poszczególne jednostki, a nawet taktyki stosowane zarówno przez żołnierzy alianckich jak i niemieckich. Gra oddaje do dyspozycji gracza ponad 60 typów jednostek o specyficznych cechach, przeznaczonych do konkretnych zadań.

Gracz, wcielający się w grze w rolę dowódców alianckich żołnierzy, musi przy jak najmniejszych stratach własnych osiągnąć wyznaczone cele. Dzięki dynamicznemu rozwojowi kampanii i zaawansowanej inteligencji komputerowego przeciwnika każda, nawet najmniejsza pomyłka podczas planowania strategii ataku, może spowodować porażkę w kolejnych misjach. Dodatkowym elementem uatrakcyjniającym rozgrywkę są dowódcy jednostek, których doświadczenie wspomaga żołnierzy w walce, a skuteczne ich wykorzystanie z pewnością pomoże odnieść zwycięstwo.

Gra 'D-day' została wydana w polskiej wersji językowej, a jej cenę ustalono w wysokości 79,90 zł.


Zobacz również