'D-day' - problemy rozwiązane. Premiera PL już niebawem!

Techland poinformował dzisiaj, że po ostatecznym wyeliminowaniu problemów, jakie pojawiły się podczas lokalizacji produktu (brak kompatybilności polskiej wersji językowej z niektórymi platformami systemowymi) "D-day" został wysłany do tłoczni. Dzięki temu gra pojawi się w sklepach już na początku grudnia.

Początkowo gra miała ukazać się 20 października, w ostatniej jednak fazie lokalizacji wykryto błędy w polskiej wersji gry i jej wydanie wstrzymano. Po miesiącu udało się załodze błędy usunąć i gra wreszcie wyruszyła do tłoczni. Jej polska premiera przewidziana jest na początek grudnia br.

Przypomnę tylko, że D-Day to strategia czasu rzeczywistego poświęcona największej inwazji w historii II Wojny Światowej. Chcąc jak najwierniej oddać realizm operacji Overlord, przed rozpoczęciem produkcji gry, jej twórcy odbyli liczne konsultacje z weteranami. Niektóre z opowieści weteranów zostały włączone do gry w postaci krótkich filmów.

W grze precyzyjnie odwzorowano ukształtowanie terenów na polach bitew, rozlokowanie niemieckich jednostek broniących wybrzeża, rodzaj uzbrojenia, jakim dysponowały poszczególne jednostki a nawet taktyki stosowane zarówno przez żołnierzy alianckich jak i niemieckich. Gra oddaje do dyspozycji gracza ponad 60 typów jednostek o specyficznych cechach, przeznaczonych do konkretnych zadań.

Gracz wcielający się w grze w rolę dowódców alianckich żołnierzy musi przy jak najmniejszych stratach własnych osiągnąć wyznaczone cele. Dzięki dynamicznemu rozwojowi kampanii i zaawansowanej inteligencji komputerowego przeciwnika każda, nawet najmniejsza pomyłka podczas planowania strategii ataku może spowodować porażkę w kolejnych misjach. Dodatkowym elementem uatrakcyjniającym rozgrywkę są dowódcy jednostek, których doświadczenie wspomaga żołnierzy w walce a skuteczne ich wykorzystanie z pewnością pomoże odnieść zwycięstwo.


Zobacz również