D-link zgodny z draftem 802.11n v. 2.0

Firma D-Link ogłosiła, że wszystkie produkty obsługujące nieratyfikowany jeszcze standard 802.11n będą w pełni zgodne z jego ostateczną wersją. Jednocześnie firma poinformowała, że udostępni na swoich stronach sterowniki, aktualizujące wszystkie produkty Wireless N do wersji 2.0 draftu standardu 11n.

Standard komunikacji bezprzewodowej 802.11n nie został jeszcze ratyfikowany przez organizację IEEE. W ubiegłym miesiącu, grupa robocza organizacji zaakceptowała drugą wersję draftu standardu. Wersja finalna spodziewana w pierwszej połowie 2008 roku. Mimo tego, że projekt jest więc wciąż w fazie testowej, kilka firm oferujących rozwiązania sieciowe, w tym D-link, wprowadziło już do oferty obsługujące go urządzenia.

Producenci zapewniają, że są one w pełni sprawne - a ratyfikacja przez IEEE to w zasadzie formalność. Wielu klientów waha się jednak, czy warto już teraz inwestować w taki sprzęt. Firma D-Link zapewnia, że cała linia takich produktów będzie w pełni zgodna z ostateczną wersją 802.11n

W oficjalnym komunikacie prasowym wyczytać możemy, że aby dostosować produkty pre-802.11n do nowej wersji draftu wystarczy pobrać i zainstalować oprogramowanie, które już wkrótce pojawi sie na stronie firmy. W momencie opublikowania ostatecznej wersji specyfikacji, firmware oraz sterowniki do obecnie sprzedawanych urządzeń także zostaną zaktualizowane.