D-u-u-uży obraz

Niektórym użytkownikom nie wystarczają monitory 17-calowe.

Niektórym użytkownikom nie wystarczają monitory 17-calowe - szczególnie, gdy używają programów CAD/CAM, DTP z zaawansowaną grafiką trójwymiarową. Czy warto zatem kupić większy monitor 19- a może 21-calowy?

Firma MAG Innovision ma w swojej ofercie także monitory 21-calowe. DJ 920 jest jednym z nich. Przekątna obrazu widzialnego wynosi 19,9 cala, co oznacza naprawdę duży ekran (należy oczywiście zdawać sobie sprawę z jego wagi - 31,5 kg). Monitor może pracować w rozdzielczości 1800 x 1440 pikseli (przy częstotliwości odświeżania wynoszącej 85 Hz). Wielkość plamki wynosi 0.288 mm. Zastosowano kineskop Hitachi High Contrast, który zapewnia dobrą jakość obrazu oraz ma właściwości antystatyczne i antyodblaskowe, a także dostatecznie małe zakrzywienie ekranu.

D-u-u-uży obraz
Podobnie jak inne monitory MAG Innovision, również DJ 920 wyposażony jest w ciekawe rozwiązanie obsługi monitora. Wszystkie parametry mogą być ustawiane za pomocą jednego pokrętła (tzw. JAG). Posługując się nim poruszamy się po menu ekranowym, zmieniając jasność czy obracając obraz na ekranie. Oprócz standardowych funkcji, mamy także do dyspozycji rzadko spotykane możliwości modyfikacji obrazu, m.in. kontrolowanie zniekształceń (wybrzuszenia, skrzywienia, zaokrąglenia rogów, pofałdowania brzegów obrazu, zniekształcenia dużych jednolitych powierzchni). Dla grafików może mieć znaczenie możliwość zmiany temperatury bieli: mamy do wyboru 9300K, 6500K i 5500K. Opcje menu mogą być wyświetlane w jednym z pięciu języków.

Niestety, do monitora, który otrzymaliśmy do testowania, nie dołączono polskiej instrukcji (za to w angielskiej można było znaleźć wiele szczegółowych informacji). Mimo to instalacja urządzenia przebiegła szybko i bez kłopotów. Monitor radził sobie bardzo dobrze z wyświetlaniem tekstu jak i grafiki - nawet w najwyższej rozdzielczości (1800 x 1440) jakość tekstu była bez zarzutu. Zniekształcenia obrazu w rogach ekranu było minimalne, a wszelkie delikatne zmiany barwy były dobrze widoczne.