D4 – Jamo dla wymagających

Na wrzesień Jamo zapowiada premierę zestawów głośnikowych linii D 4. Tym razem duński producent obiecuje połączenie dobrego brzmienia i wyrafinowanego wyglądu.

D4 – Jamo dla wymagających

W skład nowej serii D 4 wchodzą dwa modele dwudrożnych zestawów głośnikowych. W modelu D 400 obudowa ma głębokość 11 cm i posiada uchwyt do zamontowania na ścianie, z kolei D 430 to system przeznaczony do ustawienia na podstawkach.

D 450 to 2,5-drożne zestawy podłogowe, w których konstrukcji znalazły się dwa głośniki odpowiedzialne za przetwarzanie najniższych częstotliwości.

Każdy z zestawów może być uzupełniony głośnikiem centralnym D 4CEN, dwoma głośnikami efektowymi D 400 i subwooferem aktywnym D 4SUB (400 W). Cechą szczególną zestawów głośnikowych serii D 4 jest opracowany specjalnie przez Jamo głośnik wysokotonowy DCD z podwójną koncentryczną kopułką i otwartym systemem magnetycznym. Taka konstrukcja pozwala na rozszerzenie zakresu przenoszonych wysokich częstotliwości od 1 kHz i łagodne przejście do 40 kHz, stosownie do wymogów nowych formatów dźwięku wielokanałowego.

D4 – Jamo dla wymagających

W subwooferze D 4SUB poszerzono pasmo przenoszenia - schodzi on aż do 22 Hz. Dostosowany został zarówno do odtwarzania muzyki, jak i filmów, wyposażony jest w dwa masywne 8” głośniki niskotonowe, zasilane 400 W wzmacniaczem pracującym w klasie D.

Cena modelu D 450 wynosi 3571 zł za sztukę, D 430 (komplet) kosztuje 4991 zł. Cena jednego głośnika centralnego D 450 to 2137 zł, natomiast subwoofera D 4SUB – 3797 zł.

Dystrybutor:

http://www.konsbud-audio.com.pl