DAVE w ofercie Nokii i Orange

Koncerny Nokia i Orange podpisały umowy, na podstawie których zaoferują swoim klientom przenośny dysk twardy firmy Seagate. DAVE, bo tak nazywa się urządzenie, powstał z myślą o użytkownikach telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych. Dysk ma wielkość talii kart i jest dostępny w pojemnościach od 10 do 60 gigabajtów. Z urządzeniami przenośnymi komunikuje się za pomocą złączy Wi-Fi i Bluetooth.

Użytkownik telefonu może więc nosić go w kieszeni, plecaku czy neseserze i będzie miał pewność, że wszystkie ważne dane będą na bieżąco kopiowane z telefonu na dysk. Ma to duże znaczenie szczególnie dla firm, gdyż utrata urządzenia przenośnego z danymi może oznaczać spore straty.

DAVE w ofercie Nokii i Orange

DAVE

Dysk w danej chwili może łączyć się tylko z jednym urządzeniem, co zabezpiecza komunikację przed podsłuchem. Ponadto Seagate zdecydował się otworzyć platformę DAVE, więc z pewnością powstanie wkrótce zaawansowane oprogramowanie dodatkowo zabezpieczające łączność.

Orange i Nokia umieszczą DAVE w swojej ofercie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Orange będzie sprzedawał dysk tylko klientom biznesowym, Nokia zaoferuje go wszystkim chętnym.