DC Universe niedługo będzie darmowe

Jeśli mieliście ochotę sprawdzić tworzone przez Sony Online MMO w uniwersum DC, ale odstraszała was cena, to macie szczęście. Poczynając od 1 października, DC Universe Online staje się darmowy.

Sony już wcześniej ogłaszało że DC Universe przejdzie na tryb free-to-play. Jednakże, gra przeszła na system poziomów kont, dzięki któremu gracze którzy wydadzą pieniądze na zakup rzeczy w grze lub kupili płytę z grą kiedy gra wyszła, dostaną dodatkowe bonusy. Konta dzielą się na 3 poziomy, każde z nich z różnym dostępem do 'contentu'.

Poziomy te to:

Darmowy - Nowi gracze będą mieli dostęp do obecnych stref DC Universe Online (w tym: Gotham City, Metropolis i wszystkich aktualnych raidów i powiadomień), z możliwością stworzenia maksymalnie dwóch postaci, nieograniczonej możliwości dołączania do Lig (Gildii) oraz parę innych udogodnień. Darmowi gracze mogą również kupować rzeczy oferowane w sklepie DCU (takie jak moce, dodatkowe sloty dla postaci i inne) za pomocą mikrotransakcji.

Premium - Każdy gracz który wyda (lub kiedyś wydał) za pomocą mikrotransakcji 5USD, automatycznie dostaje status konta premium. Gracze premium dostają więcej udogodnień niż gracze darmowi, w tym dodatkowe sloty dla postaci, dodatkowe miejsce w ekwipunku i większe limity pieniężne. Wciąż wolno im korzystać ze sklepu wewnątrz gry tak jak wcześniej.

Legendarny - Wszelkie funkcje i udogodnienia są odblokowane na tym poziomie. Za miesięczną opłatę 14.99USD, dostaniemy wszystkie DLC za darmo, ponad 15 slotów postaci, ponad 80 miejsc w ekwipunku, możliwość formowania lig bez żadnych ograniczeń rozmiarowych i wiele więcej.

Zapraszam również do artykułu w którym możecie obejrzeć zwiastun DC Universe.