DCS-3420 - "nocna" kamera od D-Linka

Firma D-Link wprowadza na rynek nową bezprzewodową kamerę DCS-3420. Jej charakterystyczną cechą jest możliwość filmowania w nocy czy przy bardzo słabym oświetleniu oraz zastosowanie dwustronnej transmisji dźwięku. Dzięki temu, po podłączeniu głośnika możliwa jest rozmowa z osobą znajdującą się przed obiektywem.

DCS-3420 - "nocna" kamera od D-Linka

Kamera DCS-4320

DCS-3420 wyposażona jest w matrycę CCD i czterokrotny zoom cyfrowy, pozwalający zbliżać wybraną cześć obejmowanego kadru. Kamera pracuje w standardzie 802.11 g a dane chronione są szyfrowaniem WEP i WPA-PSK. D-Link zastosował kompresję MPEG-4, kamera umożliwia więc transmisję obrazu z prędkością 25 klatek na sekundę.

Sterowanie kamerą (lub kamerami) odbywa się przez sieć LAN, WLAN lub Internet (każda podłączona kamera może mieć własny numer IP). Nowa propozycja D-Linka może, dzięki złączu BNC, zintegrowana może być z analogowym systemem monitoringu CCTV. Do urządzenia producent dołącza oprogramowanie umożliwiające podgląd nawet z 16 kamer. Dwustronna transmisja dźwięku zapewnia zaś kontakt z osobami, które znajdują się przed obiektywem.

Cena urządzenia wynosi 2669 złotych netto.