DFI LANParty DK 790FXB-M3H5 - nowość na AMD 790FX

LANParty DK 790FXB-M3H5 to oznaczenie najnowszej płyty głównej firmy DFI. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z procesorami AMD w wersji AM3 i oferuje wsparcie dla technologii CrossFireX.

Dzisiejszy dzień obfituje w płyty główne przeznaczone do współpracy z procesorami AMD w wersji AM3. Po przedstawionej wcześniej konstrukcji firmy MSI przyszła kolej na najnowszą propozycję DFI, czyli model o oznaczeniu LANParty DK 790FXB-M3H5.

Urządzenie korzysta z chipsetu 790FX+SB750 i oferuje cztery sloty pamięci DDR3-1600, trzy złącza PCI-Express x16 (wsparcie dla technologii CrossFireX) oraz trzy złącza PCI. Komunikację z dyskami zapewnia sześć złączy SATA 3.0 Gb/s, natomiast połączenie z Internetem umożliwia moduł Gigabit Ethernet.

DFI LANParty DK 790FXB-M3H5 - nowość na AMD 790FX

DFI LANParty DK 790FXB-M3H5

Dźwięk generuje 8-kanałowa karta dźwiękowa, natomiast o stabilną pracę procesora dba cyfrowy system zasilania (4+1 phase). Warto też wspomnieć o kondensatorach Solid, wyświetlaczu informującym o bieżącym statusie płyty głównej (Debug LED) oraz przyjaznej dla overclockerów technologii ABS (Auto Boost System).

Niestety cena urządzenia nie została podana.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - płyty główne AMD.