DFX 1.0 - prosty edytor graficzny

DFX to nieskomplikowany edytor plików DFX (drawing exchange format), pozwalający na konwersję utworzonych obrazów do większości popularnych formatów graficznych (np. GIF, BMP, PNG).

Aplikacja została napisana w Javie. Program nie jest w żadnym razie konkurentem rozbudowanych aplikacji graficznych. Do wyboru jest białe i czarne tło. Rysunek tworzony jest podstawowych narzędzi - punktów, linii prostych, okręgów, łuków oraz figur geometrycznych. Możliwe jest również nałożenie na obraz pól tekstowych.

DFX nie posiada wielu funkcji, a jego możliwości graficzne są bardzo ograniczone, jednakże jego największą zaletą jest jego niezwykła dokładność. Zawiera on takie opcje jak kolor danej linii, precyzyjne ustawienie grubości mierzone z dokładnością do dziesiątych części milimetra czy kształt jej zakończeń. Każda figura, linia lub punkt jest dla programu obiektem o określonych cechach, np. okręg posiada własny promień, grubość, kolor linii i położenie środka. Każdy z elementów obrazu jest zarazem określony przez współrzędne, dzięki czemu DFX to narzędzie doskonale przystosowane do tworzenia prostych rysunków technicznych.

Pobierz plik