DIS: 9 megapikseli dla komórek

Firma Digital Imaging Systems (DIS) zaprezentowała nowy moduł aparatu cyfrowego z sensorem CMOS, który przeznaczony jest do zastosowania w telefonach komórkowych. Urządzenie cechuje się rozdzielczością sięgającą 9 milionów pikseli.

DIS6931 - komórkowe 9 MP

DIS6931 - komórkowe 9 MP

Urządzenie - jego oznaczenie to DIS6931 - przeznaczone jest przede wszystkim na rynek telefonów komórkowych. Wyposażono je w sensor CMOS (Complementary Metal-Oxide Semiconductor), dzięki któremu możliwe jest wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3488 x 2616 pikseli.

Nowość to niewielki prostopadłościan o wymiarach 14x 15x 9,2 mm, który wyposażono w wysokiej jakości soczewki, mechaniczną migawkę, filtr ND, szybki autofocus (poniżej 300 milisekund) oraz możliwość rejestracji obrazu HD (720p) z prędkością sięgającą 30 klatek na sekundę.

Masowa produkcja urządzenia ma się rozpocząć pod koniec tego roku. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na witrynie producenta.

Czytaj też: "Lumix G1 - pierwsza lustrzanka z systemem Mikro Cztery Trzecie" i "Szybkostrzelny aparat cyfrowy - Casio FH-20".


Zobacz również