DJI Mini 2 odpowiedzią na nowe przepisu UE - co wiadomo o 249g dronie?

DJI przygotowuje się do premiery kolejnego miniaturowego drona. Nowy model Mini 2 waży zaledwie 249 g, dzięki czemu nie dotyczą go najnowsze rozporządzenia prawne dotyczące wykonywania lotów dronem. Co zaoferuje quadrocopter o masie własnej większego smartfona?

Unia Europejska wymusiła na producentach dronów budowę nowych, ultralekkich konstrukcji. Wszystko po to, aby zachować liczba klientelę składającą się z osób wykonujących loty rekreacyjnie. Już niedługo będą one możliwe bez licencji jedynie w przypadku najlżejszych konstrukcji o dopuszczalnej masie startowej poniżej 250 gramów.

Drone DJI Mini 2

Drone DJI Mini 2

DJI Mini 2 to najnowszy dron chińskiego producenta, który oficjalnie do sprzedaży trafi dopiero za kilka tygodni. Na szczęście dzięki nieuwadze jednego ze sklepów pierwsze egzemplarze trafiły już do klientów. Dzięki internautom wiemy już, jak wygląda oraz co zaoferuje DJI Mini 2.

Za przeciek odpowiedzialna jest niezawodna sieć sklepów Best Buy, której często zdarza się sprzedawać produkty jeszcze przed ich oficjalną prezentacją. Pracownicy najwidoczniej nie zdają sobie sprawy z obowiązujących embarg lub mylą nazwy. Dzięki ich pomyłce możemy zobaczyć, jak wygląda i co oferuje DJI Mini 2.

DJI Mini 2 nie będzie bezpośrednim następcom modelu Mavic Air 2 zaprezentowanego w maju tego roku, ale dron otrzyma kilku udoskonaleń.

Chiński producent w końcu zaoferował w modelu Mini nowszy kontroler oraz OcuSync 2.0 eliminując tym samym największe wady Mini pierwszej generacji. Czas lotu został nieznacznie wydłużony - o minutę. Co ważniejsze dron posiada na swoim pokładzie kamerę pozwalająca na nagrywanie w rozdzielczości 4K, której brakowało u poprzednika.

Kamera, nowy kontroler i minimalnie lepsze czasy lotu to główne nowości względem Mini, który pojawił się na rynku w 2019 roku i zastąpił taniego Sparka. DJI Mavic Mini 2 z pakietem Fly More Combo powinien kosztować około 2100 zł.

Zobacz nasz test DJI Mavic 2 Pro.

Źródło: slashgear.com