DOOM 3 gotowy! Do zobaczenia w piekle!

Koniec wieloletniego oczekiwania dobiega wreszcie końca. Firmy id Software i Activision poinformowały, bowiem, że Doom 3 został ukończony i gra powędrowała już do tłoczni! Data premiery kontynuacji kultowej strzelaniny sprzed 10 lat została ustalona na 2 sierpnia 2004!

DOOM 3 gotowy! Do zobaczenia w piekle!

2 sierpnia 2004 roku na długo zapadanie w pamięci miłośników gier komputerowych. Dyrektor wykonawczy id Software Todd Hollenshead wypowiedział wreszcie długo oczekiwaną kwestię:

'DOOM 3 jest gotowy! I trafi do waszych rąk już wkrótce!'

Dodał również:

"'Doom 3' jest grą, która dostarczy wam doznań niespotykanych dotąd w grach komputerowych. Począwszy od grafiki o kinowej jakości, poprzez niesamowity dźwięk (Dolby Digital 5.1), na przerażającej atmosferze i hiper-realistycznym otoczeniu kończąc. Wszystkie te elementy gry wręcz krzyczą – 'To nie gra, to interaktywny horror!'. Dodajcie do tego jeszcze najbardziej przerażającą zbieraninę potworów, jaką kiedykolwiek piekło wydało, a doświadczycie przeżyć tak emocjonujących, że bez leków nasercowych się nie obejdzie!" - konkluduje Todd Hollenshead.

DOOM 3 gotowy! Do zobaczenia w piekle!

'Doom 3' trafił do tłoczni i, jak już wcześniej wspomniałem, trafi do rąk graczy niebawem, bo 2 sierpnia 2004 roku. Przypomnę tylko, że 'Doom 3', który powstał w oparciu o znakomity, przełomowy silnik graficzny, wprowadzi graczy w świat rodem z najczarniejszych koszmarów. Gracz wciela się bowiem w członka piechoty morskiej, który otrzymuje przydział do ochrony laboratoriów w jednej z baz na Marsie ('Union Aerospace Corporation's Mars'). Wkrótce okazuje się jednak, że eksperymenty prowadzone w bazie przez naukowców otworzyły wrota do samych piekieł. Teraz w walce z siłami czystego zła, musisz dowiedzieć się, kto jest z Tobą, a kto przeciwko i znaleźć sposób na unicestwienie koszmarnych zjaw i nie dopuszczenie do zaatakowania przez nie Ziemi...

Zapraszamy również do lektury wywiadu z członkami zespołu id, którzy opowiadają o tworzeniu gry oraz do specjalnej sekcji poświęconej grze.

Wywiad:

http://www.gamestar.pl/news/news.asp?id=68527

Sekcja:

http://www.gamestar.pl/doom3/