DOOM Eternal grywalny w perspektywie trzeciej osoby

Król fps-ów w trzeciej osobie? Zobaczcie jak prezetnuje się DOOM Eternal z niecodziennej perspektywy.

DOOM Eternal to kontynuacja kultowej serii gier z gatunku fps. Widok z pierwszej osoby jest więc jedną z najbardziej charakterystycznych cech całej marki. Jeśli jednak zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby produkcja z perspektywy trzeciej osoby, to teraz możecie się o tym przekonać.

Społeczność DOOM Eternal odkrywa kolejne funkcje produkcji, przy pomocy kodów i poleceń z poziomu konsoli. Wcześniej gracze znaleźli w kodzie gry m.in. pistolet z poprzedniej odsłony serii – Doom z 2016 roku, choć nie został on ukazany w grze. Teraz, dzięki ich staraniom, możemy spoglądać podczas rozgrywki zza pleców bohatera. Jest to możliwe dzięki temu, że podczas projektowania trybu wieloosobowego, programiści studia id Software musieli stworzyć dodatkowe animacje głównego bohatera z perspektywy trzeciej osoby. O tym, jak wygląda tytuł po zmianie perspektywy, możecie przekonać się na zamieszczonym na Twitterze filmiku.

Zobacz również:

  • Najdroższe edycje kolekcjonerskie gier w historii
  • Doom Eternal - dziś premiera ulepszonej wersji na PS5 i Xbox Series X

DOOM Eternal zebrał pozytywne oceny zarówno graczy, jak i recenzentów. Większość z nich zgadza się, że jest to najlepsza odsłona tej marki, niektórzy pokusili się nawet o stwierdzenie, że to "najlepsza pierwszoosobowa strzelanka w historii". Jakość produkcji przełożyła się także na sprzedaż gry. Bethesda ogłosiła, że DOOM Eternal zanotował najlepszy wynik sprzedaży w dniu premiery ze wszystkich części serii.

Najnowsza produkcja id Software ukazała się 20 marca 2020 roku na PC i konsolach Xbox One, PlayStation 4. Planowana jest również premiera tytułu na Nintendo Switch.

źródło: vg247.com