DOOM powraca! Pierwsze trzy odsłony kultowej serii są już dostępne na PS4, Xbox One i Nintendo Switch

Bethesda postanowiła sprawić wszystkim sympatykom serii DOOM nie lada niespodziankę i przeniosła na konsole obecnej generacji pierwszą trylogię serii DOOM.

W Dallas w stanie Texas wystartował właśnie QuakeCon 2019. Targi te po raz pierwszy zadebiutowały w 1996 roku i były przeznaczone dla sympatyków twórczości studia id Software, autorów takich kultowych strzelanek jak Doom, Quake czy Wolfenstein. Po wykupieniu studia id Software przez Zenimax Media (spółki stojącej za Bethesdą) QuakeCon przerodził się w coroczne wydarzenie dla fanów wszystkich gier Bethesdy.

Właśnie z powodu otwarcia targów QuakeCon 2019, ale również z okazji 25-lecia serii Doom, Bethesda przygotowała niespodziankę dla swoich fanów i udostępniła na konsolach obecnej generacji trzy pierwsze części serii Doom (pierwsze dwie odsłony trafiły również na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS). Tak prezentują się szczegóły dotyczące poszczególnych wydań:

  • DOOM (1993) - Uczcij 25 rocznicę premiery DOOM-a poprzez ponowne wydanie oryginalnego DOOM-a. DOOM po raz pierwszy wydany został w roku 1993 i przedstawił milionom graczy dynamiczną, pełną emocji akcję z likwidacją demonów, z której znana jest seria. Ponownie przeżyj narodziny strzelanek pierwszoosobowych i poznaj zabawę z gromieniem demonów, która spopularyzowała cały gatunek. Gra zawiera dodatkowo: epizod IV: Thy Flesh Consumed, 9 pełnych akcji etapów bonusowych, lokalny deathmatch dla 4 graczy oraz lokalny tryb współpracy dla 4 graczy.
  • DOOM II - Uczcij 25 rocznicę premiery DOOM-a poprzez ponowne wydanie DOOM-a II. Ta kontynuacja przełomowego DOOM-a (1993) dała graczom brutalną superstrzelbę do gromienia jeszcze bardziej zabójczych demonów oraz niesławnego bossa, Ikonę Grzechu. Ponowne wydanie DOOM-a II zawiera: the master Levels, 20 dodatkowych poziomów przygotowanych przez społeczność i nadzorowanych przez producentów, lokalną rozgrywkę dla 4 graczy oraz lokalny tryb współpracy dla 4 graczy.
  • DOOM III - Uczcij 25 rocznicę DOOM-a wydaniem DOOM-a 3. W tym docenionym przez krytyków horrorze akcji, opowiadającym historię z oryginalnego DOOM-a, gracze muszą przebić się przez pełen demonów ośrodek, aby ostatecznie wkroczyć w otchłań i zawalczyć z najpotężniejszym wojownikiem piekieł, a tym samym zakończyć inwazję. DOOM 3 zawiera pakiety dodatkowe Resurrection of Evil i The Lost Missions.

Jak widać Bethesda nie próżnuje i teraz nawet młodsi gracze będą mieli okazję zapoznać się z "ojcem" wszystkich FPS-ów. Co najlepsze, ceny za klasyki nie są wygórowane i w przypadku konsol wahają się od 21 do 42 złotych.

Zobacz również:

  • Games With Gold - znamy październikowy zestaw gier
  • Deathloop - zobacz początek rozgrywki przed premierą