DP-SLR - najmniejszy na świecie wyświetlacz HD dla lustrzanek

Firma SmallHD zaprezentowała "najmniejszy na świecie wyświetlacz HD znany ludzkości". Urządzenie nosi oznaczenie DP-SLR i przeznaczone jest dla posiadaczy cyfrowych lustrzanek zapewniając im większą wygodę podczas filmowania.

Testy PC Worlda - lustrzanki

DP-SLR - najmniejszy na świecie wyświetlacz HD dla lustrzanek

Wyświetlacz DP-SLR

Wyświetlacz DP-SLR mierzy 102 x 152 x 25 mm i waży 284 gramy. Wyposażony został w 5,6-calowy ekran, dzięki któremu potrafi wyświetlić obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (270 ppi (pixels per inch)) widoczny pod maksymalnym kątem 179 stopni (zarówno w pionie jak i poziomie).

Użytkownicy pozwalających na nagrywanie filmów HD cyfrowych lustrzanek mogą zainstalować urządzenie na gorącej stopce i podłączyć do aparatu za pomocą różnych interfejsów - HDMI, Component lub RCA. Opcjonalnie mogą również wyposażyć je w złącze 3G/HD/SDI.

Warto też dodać, że zastosowane w nowości zasilanie pozwala jej na 4 godziny pracy oraz zwrócić uwagę na fakt, że funkcja nagrywania filmów w cyfrowych lustrzankach wykorzystana została nawet podczas nagrywania jednego z odcinków popularnego serialu.

DP-SLR w standardowej wersji wyceniono na 899 USD, natomiast w wersji z 3G/HD/SDI na 1199 USD.