DV-Project z Glymph Technologies

Glymph Technologies opracowała nowe rozwiązanie RAID bazujące na FireWire i przeznaczone przede wszystkim do pracy przy gromadzeniu i przesyłaniu danych multimedialnych.

DV-Project powstał we współpracy z kilkoma firmami z branży komputerowej włącznie z Apple, Media100, Pinnacle, Matrox, Aurora oraz MiraMotion. Jak powiedział Andy Page z Glymph Technologies, 'głównym celem jaki przyświecał temu przedsięwzięciu było stworzenie kompatybilnego standardu spełniającego obecne wymogi techniczne, a poza tym łączącego jednocześnie wielu producentów sprzętu komputerowego, co przyczyni się do uniwersalności i niezawodności komputerów.'

Określane jako DV-Project rozwiązanie przedstawione przez Glymph oferuje szerokopasmowy przesył danych przy prędkości 40MB na sekundę w komputerach Power Mac G4. Takie osiągi zostały uzyskane głównie dzięki technologii DV-RAID Toolkit, również opracowanej przez Glympha, w wyniku czego produkt ma możliwość przetwarzania pojedynczego lub dwustrumieniowego nieskompresowanego sygnału wideo. Nowe rozwiązanie RAID (Redundant Array of Independent Discs) jest dostępne w konfiguracji 80GB i 450GB. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie producenta.

www.glymphtech.com


Zobacz również