DVB-T we wszystkich dekoderach HD telewizji n

Abonenci telewizji n uzyskali dostęp do kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. W nocy z 27 na 28 listopada nastąpiła aktualizacja oprogramowania, umożliwiająca odbiór transmisji DVB-T po podłączeniu do dekodera HD specjalnego tunera.

Niestety, odbiór naziemnej telewizji cyfrowej jest dostępny na razie tylko dla wybranej grupy abonentów platformy n. Mowa o użytkownikach zamieszkałych w tych rejonach, w których prowadzone są testy multipleksu pierwszego (grupa programów tv i usług towarzyszących, nadawanych w jednym kanale częstotliwości).

Pierwszy multipleks testowany jest obecnie w okolicach Warszawy, w województwie lubuskim i części Wielkopolski (nadajniki umieszczone są w stolicy oraz Zielonej Górze, Żaganiu i Poznaniu). W jego ramach można odbierać TVP1, TVP2, TVP INFO Polsat, TVN, TV4 i TV PULS.

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej wymaga podłączenia dedykowanego telewizji n tunera DVB-T do portu USB umieszczonego na tylnym panelu dekodera HD.

"Urządzenie samo odnajdzie właściwe oprogramowanie i automatycznie się zainstaluje. Następnie do tunera należy podłączyć antenę naziemną, w menu dekodera wyszukać pozycję telewizja naziemna i wybrać opcję wyszukiwanie wszystkich kanałów. Kanały zostaną wyszukane i zapisane automatycznie w pamięci dekodera" - instruuje użytkowników platforma n.