DVD-1800BD - "tani" odtwarzacz Blu-ray Denona

Firma Denon zaprezentowała nowy stacjonarny odtwarzacz Blu-ray - model o oznaczeniu DVD-1800BD. Urządzenie to najtańszy tego typu produkt w jej ofercie - został wyceniony na 749 USD.

DVD-1800BD to najtańszy stacjonarny odtwarzacz Blu-ray Denona. Urządzenie spełnia wymagania standardu BD Profile 1.1 i pozwala na interpolację materiału DVD do formatu 1080p. Oddaje do dyspozycji użytkownika wejście HDMI w wersji 1.3a z wsparciem technologii Deep Color (poprawia ona wyświetlanie kolorów) oraz dekodery dźwięku przestrzennego Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio.

Sprzęt - jak podkreśla producent - wyposażono w wysokiej klasy przetworniki audio D/A Burr Brown. Pozwala on również na skorzystanie z dwukanałowego analogowego wyjścia audio oraz różnych dodatków do oryginalnej płyty Blu-ray (napisy, dodatkowe strumienie audio, ujęcia z różnych kamer, trailery, gry), które - po uprzednim pobraniu z Internetu (tzn. strony dystrybutora filmu) - możemy dostarczyć do napędu na kartach formatu SD.

Urządzenie powinno trafić na rynek amerykański w październiku (Europa - listopad) w cenie 749 USD.