DVD+RW Sony

Sony wprowadza na polski rynek napędy DVD+RW o symbolu DRU110A. Zapis płyty DVD+RW odbywa się z prędkością 2,4x, płyty CD-R - 12x i CD-RW - 10x. Odczyt DVD+RW i DVD-ROM przebiega z prędkością 8x i a CD 32x.

Sony wprowadza na rynek napędy DVD+RW o symbolu DRU110A. Zapis płyty DVD+RW odbywa się z prędkością 2,4x, płyty CD-R - 12x i CD-RW - 10x. Odczyt DVD+RW i DVD-ROM przebiega z prędkością 8x i a CD 32x. Urządzenie posiada 2 MB bufora danych. Jednak firma Sony zapewnia, że to w pełni wystarcza, bowiem zastosowano technologię zapobiegającą błędowi opróżnienia bufora.

Format DVD+R/RW (DVD Rewritable/Write Once) został opracowany w wyniku współpracy firm: Hewlett-Packard, Mitsubishi, Philips, Ricoh, Sony, Yamaha i Thomson.

W napędach obsługujących ten format stosowane są jednostronne 4,7 GB nośniki. Co ważne, są one kompatybilne z większością (szacunkowo z 80%) znajdujących się na rynku odtwarzaczy.

Nowe napędy firmy Sony powinny się pojawić w sprzedaży pod koniec listopada w cenie ok. 3200 zł (brutto).

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną produktu:

Interfejs - EIDE (ATAPI)

Bufor pamięci - 2 MB

Średni czas dostępu - DVD (8x) 140 msCD (32x) 120 ms

Prędkość zapisu:

DVD+RW - 2,4x

CD-R - 2x, 4x, 8x, 10x

CD-RW - 2x, 4x, 10x

Prędkość odczytu:

DVD-ROM/+RW - 8x

CD-ROM - do 32x

Metody zapisu - DVD+RW - Random Access Write, Sequential WriteCD-R/RW - Disc At Once, Session At Once, Track At Once, Packet Write

Formaty zapisu - DVD+RW - DVD-ROM, DVD-Video, DVD-RWCD - CD-DA, CD-ROM (XA), CD Extra, Video CD, Photo CD, CD Text

Wymiary - 145,6 mm (szer.) x 41,6 mm (wys.) x 196,4 mm (gł.)

Waga - ok. 1,2 kg

Zasilanie - DC 5/12 W

Zużycie energii - maksymalnie 16 W

Instalacja - w poziomie i w pionie

Dołączone oprogramowanie - B's Recorder GOLD (do zapisu DVD i CD) oraz B's CliP (do zapisu pakietowego CD i DVD) firmy BHA; MyDVD - Sonic (do zapisu DVD-Video); WinDVD - InterVideo (do odtwarzania DVD-Video);

Wsparcie systemów operacyjnych - Windows 98 SE, Windows Me, Windows 2000


Zobacz również