DVD Shrink znika z Sieci

Z Internetu zniknęła oficjalna strona programu DVD Shrink - jednego z najpopularniejszych darmowych programów do wykonywania kopii płyt DVD. Webmaster serwisu zapewnia, że zniknięcie strony nie zostało spowodowane działaniami organizacji walczących z piractwem filmowym.

DVD Shrink umożliwia skopiowanie zawartości płyty na twardy dysk. Pliki te można następnie nagrać na płytę DVD przy wykorzystaniu dowolnego, zewnętrznego programu nagrywającego. Aplikacja znakomicie radzi sobie z zaszyfrowanymi dyskami, dzięki czemu można skopiować nawet zabezpieczone DVD.

Gdy kilka dni temu na oficjalnej stronie programu - http://www.dvdshrink.org - opublikowano komunikat "Site IS NO MORE!" natychmiast pojawiły się przypuszczenia, że za zniknięcie serwisu z Sieci mogą być odpowiedzialne koncerny filmowe, od lat zaciekle zwalczające programy służące do kopiowania płyt DVD z filmami. Okazało się jednak, że przyczyną zawieszenia działalności strony była zupełnie inna - zdecydowała o tym firma hostująca serwis.

Warto wspomnieć, że sam program - DVD Shrink - nie był uaktualniany od ponad roku. Mimo to aplikacja wciąż jest bardzo popularna - można ją znaleźć m.in. w naszym serwisie Download.


Zobacz również