DVD Studio Pro 2 w lecie

Apple zaprezentował na targach NAB 2003 nową wersję programu do profesjonalnego authoringu DVD o nazwie DVD Studio Pro 2.

Wśród nowości w drugiej wersji aplikacji jej producent wymienia m.in. zaprojektowany całkowicie od nowa interfejs graficzny, mający znacząco ułatwiać obsługę aplikacji, wiele nowych, w pełni edytowalnych szablonów (w tym również zaawansowanych – przeznaczonych do profesjonalego wykorzystania) oraz nowe narzędzia dające użytkownikom pełniejszą kontrolę nad procesem kompresji materiału wideo.

Ponadto Apple wyposażył program w menu kontekstowe, których zawartość zmienia się w zależności od wykonywanych w danym momencie operacji. Możliwe jest również tworzenie menu płyt DVD z wykorzystaniem techniki drag-and-drop.

Apple DVD Studio Pro 2 umożliwia eksport efektów pracy użytkownika do formatów QuickTime oraz MPEG-2 (także z wykorzystaniem dwuprzebiegowego kodowania). Dostępna jest również funkcja osadzania w tworzonych menu cyfrowych znaków wodnych, podgląd w czasie rzeczywistym oraz ok. 30 różnych filtrów i efektów.

Aplikacja trafi do sprzedaży w czerwcu tego roku. Jej cena wyniesie 499 USD. Do momentu wprowadzenia do sprzedaży nowej wersji DVD Studio Pro taka sama cena będzie obowiązywać przy zakupie edycji 1.5, którą będzie można uaktualnić do wersji 2 za 29,95 USD.


Zobacz również