DVD - czas do muzeum. Czy to już koniec dysków optycznych?

Dyski DVD towarzyszyły nam od ponad dekady, ale teraz nadszedł czas, by się z nimi pożegnać. Oto 6 powodów, dla których format DVD nie ma przyszłości.

Tron Dziedzictwo

Dlaczego format DVD odchodzi w niebyt, a dyski optyczne nie mają przyszłości (z jednym, małym wyjątkiem)? W poniższym artykule znajdziesz 6 przyczyn, z powodu których format DVD umiera...

Jak często używacie DVD? Kiedy ostatnio nagraliście jakąś płytę? Kiedy ostatnio oglądaliście film na DVD, kiedy słuchaliście muzyki z płyty CD? Ja bardzo dawno.

Nośnikom optycznym grozi śmierć, gdyż my właściwie z nich już nie korzystamy (nawet jeżeli je mamy w domu). Spadające ceny dysków twardych o wielkiej pojemności oraz coraz szybsze łącza internetowe sprawiają, że dyski DVD przestały być dla nas wygodne w użyciu. Internet bardzo szybko zmienia nasze sposoby korzystania z multimediów. Wyjątkiem, który stanowi szansę na przedłużenie życia nośników optycznych jest Blu-ray.

Nośniki optyczne

Nośniki optyczne

Dlaczego Blu-ray jeszcze ma szansę oraz jakie jest 6 przyczyn, w wyniku których DVD niedługo trafi do muzeum? Tego dowiesz się z poniższego artykułu:

Koniec DVD jest bliski - 6 przyczyn, które prowadzą do śmierci dysków optycznych