DVD i DivX w jednym

Duńska firma KiSS Technology zamierza wprowadzić na rynek pierwszy stacjonarny odtwarzacz potrafiący odtwarzać płyty DVD oraz filmy w formacie DivX.

Sercem DP-450 jest chipset Sigma Designs EM8500 ( http://www.sigmadesigns.com/products/em8500.htm ) odczytujący formaty MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 oraz DivX od wersji 4.02. Za jego pomocą będzie można również obejrzeć zawartość płyt Video-DVD, Audio-CD, (Super) Video CD oraz Picture CD. Urządzenia ma odtwarzać dźwięk MP3 oraz WMA i będzie wyposażone w łącze Ethernet. Producent ( http://www.kissnordic.dk ) zapowiada, że DP-450 będzie dostępny na początku października, a jego cena ma wynosić 499 Euro.

Wspomniany chipset EM8500 posiada także ograniczenia. Nie potrafi odtwarzać filmów zakodowanych DivX’em 3.11, a także nie obsługuje technik Global Motion Compensation (GMC) oraz QPel zawartych w kodekach DivX 5.02 Pro.

Kolejnym producentem, który szykuje się do udostępnienia odtwarzacza opartego o EM85000 jest Yamakawa ( http://www.yamakawa.de ). Firma ta na razie nie podała specyfikacji technicznej swojego urządzenia. Wiadomo jedynie, że ma być ono znacznie tańsze. Jego cena ma wynosić 270 Euro.


Zobacz również