DVD oraz 2,5-calowy dysk w nowej stacji dokującej dla netbooków

Z myślą o posiadaczach netbooków japońska firma Century zaprezentowała specjalną stację dokującą noszącą oznaczenie CNBS-BK-ODD. We wnętrzu podłączanego za pomocą interfejsu USB urządzenia zamontowano nagrywarkę DVD oraz wygospodarowano miejsce na 2,5-calowy dysk.

CNBS-BK-ODD to stacja dokująca/podstawka przeznaczona dla użytkowników netbooków, którym przeszkadza fakt, że nie posiadają one wbudowanego napędu optycznego. Nowe urządzenie rozwiązuje ten problem, gdyż wyposażone zostało w nagrywarkę DVD (zapis: DVD-R (x8), DVD-R DL (x6), DVD-RW (x6), DVD-RAM (x6), DVD+R (x8), DVD+R DL (x6), DVD+RW (x8), CD-R (x24), CD-RW (x24)). Ponadto znalazło się w nim miejsce na 2,5-calowy dysk SATA (SSD lub tradycyjny HDD, musimy go osobno zakupić), natomiast z jego lewej strony wyprowadzono dwa porty USB 2.0 i umieszczono 40-milimetrowy wentylator (łopatki obracają się z prędkością 5000 obrotów na minutę i generują hałas na poziomie 23 dB).

DVD oraz 2,5-calowy dysk w nowej stacji dokującej dla netbooków

Century CNBS-BK-ODD

Całość mierzy 260 x 190 x 19 mm, waży ok. 500 gramów, komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB i korzysta z zewnętrznego zasilacza. Producent wspomina też o kompatybilności z systemami Windows XP i Vista (na oficjalnej stronie produktu nie ma wzmianki o Linuksie).

Urządzenie zostało wycenione na 9980 jenów (330 zł).