DVD sklonujemy w maju

Firma Elaborate Bytes, producent popularnej aplikacji do kopiowania płyt CloneCD, zapowiedziała na maj 2003 r. wprowadzenie na rynek finalnej wersji programu CloneDVD. W tej chwili trwają intensywne testy aplikacji.

Przedstawiciele Elaborate Bytes na razie nie zdradzili zbyt wielu informacj na temat swojego nowego produktu - z lakonicznych opisów wynika jednak, że CloneDVD będzie miał znacznie szersze możliwości niż najpopularnieszy w tej chwili program do kopiowania płyt DVD, czyli DVDXCopy.

CloneDVD ma pozwalać nie tylko na kopiowanie całej płyty, ale także poszczególnych nagranych na niej klipów wideo. Możliwe będzie nagranie na płytę np. jednej z kilku dostępnych wersji filmu z wybranymi napisami, i np. jednym z kilku zakończeń. Dzięki temu użytkownik będzie mógł nagrać swoją ulubioną wersję filmu na płytę DVD-R (lub DVD+R - program obsługiwać ma oba konkurencyjne formaty zapisu) i nie konfigurować parametrów odtwarzania (wybierać napisów czy wersji filmu) za każdym razem gdy chce obejrzeć, powiedzmy, "Terminatora".

Elaborate Bytes zapowiada, że dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii dekodowania i zapisu filmu, kopiowanie będzie się odbywało z zachowaniem najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Przedstawiciele firmy zapewniają również, że program będzie wyjątkowo prosty w obsłudze.


Zobacz również