DVD w Sieci według Sonic DVD Creator 2.1.1

Podczas odbywającej się w tym tygodniu w Amsterdamie International Broadcasting Convention (IBC), firma Sonic Solutions zaprezentowała najnowszą wersję profesjonalnego systemu do produkcji DVD, Sonic DVD Creator 2.1.1.

Firma Sonic Solutions zaprezentowała podczas IBC (International Broadcasting Convention) najnowsżą wersję DVD Creator 2.1.1, systemu do profesjonalnej produkcji filmów DVD.

Wśród wielu usprawnień, które pojawiły się w nowej wersji najbardziej spektakularne jest zastosowanie technologii eDVD pozwalającej na integrację filmu DVD z Internetem. DVD Creator 2.1.1 umożliwia wprowadzenie do filmu DVD obiektów będących odnośnikami do stron internetowych.

Podczas oglądania filmu na komputerze albo odtwarzaczu DVD podłączonym do Sieci, użytkownicy mogą bezpośrednio łączyć się ze stronami WWW za pomocą przycisków menu DVD i elementów samego pliku wideo.

Oprócz tego nowa wersja DVD Creatora zaopatrzona została w nowe funkcje mechanizmu WriteDirect, odpowiedzialnego za proces zgrywania zawartości na płyty DVD-R, napędy DLT czy dyski DVD. Do podstawowych usprawnień WriteDirect należy wyeliminowanie pośrednich kroków w zapisie dysku, co znacznie skraca czas zapełniania i formatowania nośników.

Poprawie uległa także jakość obrazu wideo oferowana przez koder SD-2000, który został wzbogacony o nowe, zaawansowane algorytmy VBR (variable bit-rate), które w inteligentniejszy sposób zwiększają kompresję pliku nie poświęcając jednocześnie jakości końcowego produktu.

Sonic DVD Creator 2.1.1 dostępny jest w cenie 15 000 USD (najtańsza konfiguracja).

www.sonicsolutions.com


Zobacz również