DVD w domu oraz w drodze

Toshiba poinformowała o planach wprowadzenia na rynek nowego przenośnego odtwarzacza DVD oraz ciekłokrystalicznego telewizora, zintegrowanego z cyfrowym magnetowidem i nagrywarką DVD. Obydwa urządzenia mają się pojawić w sklepach w grudniu tego roku

SD-P2700

SD-P2700

Toshiba zamierza rozszerzyć swoją ofertę o nowy przenośny odtwarzacz DVD. SD-P2700 jest nietypowy choćby ze względu na duży - o przekątnej 8,9" - wyświetlacz, charakteryzujący się rozdzielczością 1024x600. Ekran można obracać do 180 stopni, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a także złożyć urządzenie ekranem na zewnątrz - upodabniając je do tableta.

SD-P2700

SD-P2700

Nowy odtwarzacz Toshiby jest poprawioną wersją "Portalo SD-P1400" którego przekątna wyświetlacza wynosiła 7 cali. Ekran SD-P2700 posiada najwyższą rozdzielczość spośród wszystkich urządzeń tego typu, produkowanych przez Toshibę. Co istotne, dzięki zastosowaniu technologii "Direct Digital Playback", sygnał DVD w nowym odtwarzaczu jest przesyłany bezpośrednio w formie cyfrowej do wyświetlacza, bez konieczności konwersji na sygnał analogowy.

Oczywiście, urządzenie umożliwia również odtwarzanie płyt DVD-Audio, plików WMA lub MP3. Odtwarzacz został wyposażony w czytnik kart SD, MMC i Memory Stick, jednak nie ma możliwości odtwarzania z nich materiałów wideo.

Bez zewnętrznego zasilania można oglądać do 3,5 godziny filmów. Dostępne wyjścia to AV (composite wideo + dźwięk stereo), S1-video, D2-video, optyczne/koncentryczne cyfrowe audio x 1 i wyjście słuchawkowe x 2. Całkowite wymiary SD-P2700 to 259 x 193 x 35 mm przy wadze 1,2 kg (1,5 kg z baterią). Odtwarzacz będzie miał swoją rynkową premierę na początku grudnia.

RD - 17V1

RD - 17V1

Również na grudzień zapowiedziano premierę ciekłokrystalicznego telewizora "RD - 17V1" z wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 160 GB i nagrywarką DVD. Oczywiście, jak przystało na cyfrowe wideo, "RD - 17V1" umożliwia tzw. time shifting, pozwalający na oglądanie nagranego materiału przy jednoczesnej rejestracji dalszego ciągu programu. Nowy telewizor posiada 17-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x768 pikseli. Po podłączeniu telewizora do komputera zmienia się on w zwykły monitor.


Zobacz również