DVD w samochodzie

Koncern Blaupunkt zaprezentował samochodowy odtwarzacz płyt DVD o symbolu DVD-ME1, który dodatkowo umożliwia odtwarzanie plików MP3.

Koncern Blaupunkt zaprezentował samochodowy odtwarzacz płyt DVD o symbolu DVD-ME1, który dodatkowo umożliwia odtwarzanie plików MP3. Urządzenie skonstruowano z myślą o użyciu czytnika jako centrum samochodowych systemów wideo wykorzystywanych zarówno w celach rozrywkowych, jak i w przypadku odczytu materiału zawierającego komputerowe mapy drogowe. Ciekawą cechą napędu jest to, że oprócz odtwarzania płyt CD oraz DVD umożliwia on odtwarzanie plików MP3 zapisanych na krążkach CD-R.

Za bezproblemowe odtwarzanie nawet w przypadku wystąpienia silnych wstrząsów odpowiada specjalnie zaprojektowany system zbudowany na podstawie sprężyn, materiałów wytłumiających oraz cyfrowych układów korekcji błędów, przechowujących w pamięci bufora do 10 sekund nagrania. Dodatkowe wyposażenie obejmuje pilota zdalnego sterowania. Wymiary produktu to: szerokość ok. 17cm, głębokość 21cm oraz wysokość ok. 7,5 cm. Cena urządzenia nie jest na razie znana.