DVD według Panasonic

Matsushita Electric Industrial - firma szerzej znana jako Panasonic wprowadza na rynek nagrywarkę DVD.

1 lipca w japońskich sklepach powinna pojawić się nagrywarka DVD, opracowana w zakładach firmy Matsushita Electric Industrial - producenta sprzętu marki Panasonic. DMR-E20 (taką nazwę nosi urządzenie) będzie mogło zapisywać dane na płytach DVD-R (digital versatile disc recordable), DVD-RAM oraz na wprowadzonych niedawno ośmiocentymetrowych płytach DVD-RAM. Nagrywarka jest najnowszą wersją produkowanego od ponad roku urządzenia DMR-E10. Jedną z ciekawszych funkcji odróżniających ją od swojego poprzednika, jest odtwarzanie poprzednio zapisanego programu w czasie, gdy nagrywany jest kolejny. Zapalonych telewidzów ucieszy zapewne fakt, iż na przeznaczonych do wykorzystywania w wypalarce dyskach LM-AD240 będzie można zapisać do 9.4 GB danych - co przekłada się na blisko 12 godzin nagrania.

Choć w Japonii urządzenie będzie można kupić już na początku przyszłego miesiąca, to do sklepów na całym świecie trafi ono dopiero pod koniec roku. Niestety, nie będzie tanie - cenę ustalono na 135 tys. jenów - czyli ponad 1100 USD.

Przy okazji rynkowego debiutu DMR-E20, Matsushita poinformowała również o wprowadzeniu do sprzedaży nowego typu napędów DVD przeznaczonych do komputerów PC. Jeden z nich - LF-D321JD również umożliwia zapisywanie danych na płytach DVD-R oraz DVD-RAM.