DVD z Internetu coraz bliżej?

Amerykański serwis filmowy MovieLink zapowiedział, że w jego ofercie pojawią się wkrótce filmy, które będzie można pobrać na dysk komputera i - po nagraniu na płytę DVD - odtwarzać również w stacjonarnych odtwarzaczach DVD.

MovieLink nawiązał współpracę z firmą Sonic Solutions, która opracowała system zabezpieczania plików wideo przed nieautoryzowanym duplikowaniem. Dzięki niemu klient, który pobierze na dysk film z serwisu MovieLink będzie go mógł raz nagrać na płytę DVD (wykonanie kolejnych kopii - w tym zduplikowanie płyty DVD - nie będzie możliwe).

Operator serwisu filmowego ma więc już technologię niezbędną do zaoferowania klientom możliwości nagrywania filmów - teraz firma musi jeszcze uzyskać zgodę koncernów filmowych, których filmy udostępnia w Internecie (są to m.in. Metro-Goldwyn-Mayer Studios, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Universal Studios oraz Warner Bros.). Rozmowy w tej sprawie już trwają - ich efekty mają zostać ogłoszone wkrótce.

Analitycy spekulują, iż podobną usługę zaprezentuje wkrótce największy amerykański konkurent MovieLink - serwis CinemaNow.