DVD z dostępem

Amerykańska firma Video Without Boundaries zaprezentowała stacjonarny odtwarzacz DVD o nazwie MediaReady. Tym, co wyróżnia go spośród setek podobnych produktów, jest możliwość przeglądania za jego pomocą stron WWW.

Nabywcy MediaReady będą więc mogli wykorzystywać urządzenie nie tylko do oglądania filmów zapisanych na krążkach DVD, ale również do surfowania po Internecie, wysyłania e-maili czy dokonywania internetowych operacji bankowych (przeglądarka zainstalowana w MediaReady obsługuje protokół SSL 3.0).

Odtwarzacz sprzedawany jest w komplecie z bezprzewodową klawiaturą oraz pilotem. Urządzenie można podłączyć do Internetu za pośrednictwem sieci telefonicznej (ma wbudowany modem), kablówki lub poprzez stałe łącze. MediaReady odtwarza filmy zapisane na płytach DVD, VCD, SVCD, a także płyty audio oraz pliki MP3.

Nietypowy odtwarzacz wyposażony jest w procesor Pentium 266 MHz, 64 MB pamięci flash oraz 128 MB pamięci RAM. Cenę urządzenia, które do sprzedaży ma trafić w marcu, ustalono na 349 USD.

Więcej informacji:

http://www.vwbinc.com


Zobacz również