DVDO EDGE przeskaluje (niemal) wszystko do full HD

DVDO udostępniło odtwarzacz multimediów, który potrafi przeskalowywać filmy do formatu full HD (1080p). Urządzenie wyposażono w aż 6 gniazd HDMI.

DVDO EDGE potrafi przeskalować do wysokich rozdzielczości nawet filmy nagrane telefonem komórkowym lub pobrane z serwisu YouTube.

Aby wideo wyglądało lepiej, zamontowana w urządzeniu elektronika stosuje kilka zaawansowanych technologii ulepszających obraz, w tym deinterlacing z 10-bitową precyzją, filtr szumów o nazwie "Mosquito Noise Reduction", mechanizm poprawiający jakość wyświetlanych szczegółów czy nawet system śledzenia ust aktorów.

Cena DVDO EDGE ma wynieść 799 dolarów.

Sprzęt pożyteczniejszy niż myślisz

Mogłoby się wydawać, że tego typu urządzenie nie ma racji bytu. Okazuje się jednak, że już samo przeskalowanie i rozciągnięcie obrazu na dużym ekranie jest dla wielu użytkowników wystarczające.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez firmę Scientific-Atlanta w 2005 roku, spośród 16 milionów amerykańskich gospodarstw domowych zaopatrzonych w telewizory HD, zaledwie 7 milionów w rzeczywistości odbierało sygnał HDTV. Co najciekawsze, aż jednej czwartej wydawało się, że zakup sprzętu zgodnego z HD polepszył jakość obrazu - bez podejmowania jakiejkolwiek dodatkowej akcji; taka sama liczba użytkowników przyznała, że wydawało im się, iż oglądają HDTV, bo tak mówiły plansze reklamowe na początku emisji! (patrz: "HDTV - jesteś pewien, że wiesz, co oglądasz?"


Zobacz również