DVR CamBall - kamera czy piłeczka pingpongowa?

Na rynku koreańskim pojawiła się interesująca kamera cyfrowa o oznaczeniu DVR CamBall. Urządzenie na pewno wyróżnia się kształtem. Łatwo je bowiem pomylić z... piłeczką pingpongową!

DVR CamBall ma kształt kuli (w czarnym kolorze) wielkością zbliżonej do piłeczki pingpongowej - jej średnica wynosi 37 mm, natomiast waga to 28 gramów. W jej środku drzemie matryca CMOS, która pozwala na rejestrowanie materiału wideo w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Jest on zapisywany na wbudowanej pamięci flash o pojemności 128 MB lub kartach SD o maksymalnej pojemności 8 GB.

DVR CamBall

DVR CamBall

Urządzenie dysponuje umieszczonym po przeciwnej stronie obiektywu padem nawigacyjnym za pomocą którego możemy wybrać interesującą nas funkcję (reprezentujące je niewielkie ikonki są rozmieszczone na otaczającym pad pierścieniu, każda z nich podświetlana jest diodą LED). Ponadto sprzęt może służyć jako odtwarzacz MP3 (w zestawie znajdziemy słuchawki) i pozwala na obejrzenie nagranego filmu na ekranie telewizora (wyjście TV-Out). Zasilanie zapewnia wbudowany akumulator, który można naładować po podłączeniu kamery do portu USB. Niestety sprzęt ma dosyć istotną wadę, którą z pewnością wymusił jego nietypowy kształt. Nie dysponuje on bowiem wyświetlaczem LCD.

Urządzenie zostało wycenione na 185 USD.